30/03/20

9 клас трудове навчання

Урок 23.Глобальні проблеми твердих побутових відходів. Можливість вторинного використання сміття та переробка старих речей.

Мета: засвоєння знань  про основні глобальні проблеми людства, про проблему накопичення побутового сміття; формування вмінь повторно використовувати вживанні речі, створювати нові речі із старих; розвивати уяву, творче мислення, креативність; виховувати відповідальне ставлення за збереження навколишнього світу, любов до природи, турботливе ставлення до близьких людей.


До уроку





Презентація

Завдання: Розробити ментальну карту на тему "Як боротися із сміттям"

10 клас інформатика

Урок. 26 

Тема. Технології опрацювання мультимедійних даних. Практична робота. Опрацювання звукових та відеоданих даних.

Мета: засвоєння знань про технології опрацювання мультимедійних даних; формування вмінь опрацьовувати відео- та звукові дані за допомогою спеціальних програм; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати; виховувати інформаційну культуру, формування бережливого ставлення до власного здоров'я, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.

До уроку

Презентація 1

Відео 


Практичне завдання.
1) Повторення правил безпечної поведінки за ПК.
2) Працюєм з комп'ютером: ст.113.
3) Вправи для очей.
Підручник: § 4.1 ст. 108-114                                    

9 клас інформатика

Урок 50-57. (02.04-23.04.)Розв'язування компетентнісних задач.

Мета: актуалізувати знання  про етапи розв’язування задач компетентнісного змісту, формувати вміння розв’язувати компетентнісні задачі, опрацювання даних, подання результатів розв’язування задачі;розвивати інформаційну й комунікативну компетентності, навички роботи з інформацією, інтелектуальну активність, естетичні смаки, увагу, логічне мислення, пам’ять; виховувати дослідницький підхід у пізнанні нового, формувати вміння застосовувати отримані знання для розв’язування прикладних задач; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

До уроку

Презентація






Робота за комп’ютером
1)      Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)      Завдання для виконання: Завдання 4. ст.215.
3)      Практична робота за комп’ютерами.
4)      Вправи для очей.

Підручник: § 31 ст. 205-206

29/03/20

8 клас інформатика

Урок. 51-52 (03.04.2020)
Тема: Алгоритми з повторенням для опрацювання величин. Цикл з лічильником.

Мета: формування уявлення про синтаксис і семантику циклу з лічильником; сформувати вміння складати алгоритми з повтореннями для розв'язування задач;  розвивати логічне мислення та креативність; виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

До уроку 



Виконати  Тест     (код доступу  для учнів jnz345)

основи здоров'я 7 клас

Урок 24. (01.04.2020)
Тема: Соціальні чинники ризику "хвороб цивілізації". Вплив комерційної реклами на здоров'я.

Мета: засвоєння знань про негативні наслідки для здоров’я підлітків неправильного способу життя, тютюнового диму, алкоголю, наркотичних і токсичних речовин; формування поняття про здоров'язбережувальні технології; розвивати вміння учнів аналізувати процеси формування наркотичної залежності під дією нікотину, алкоголю, наркотичних і токсичних речовин; сприяти усвідомленню необхідності протистояти впливу реклами тютюнових і алкогольних виробів; розвивати вміння учнів протидіяти соціальному негативному тиску; виховувати в учнів самостійність у власних діях, незалежність від впливу оточення, наполегливість.

До уроку




  
Підручник. 
§25 ст.160-165 
Завдання: написати есе на одну з тем «Як стають курцями», «Хто чужим горем багатіє», «Скільки коштує шкідлива звичка». 

6 клас інформатика

Урок 23 (25). (30.03, 02.04.2020)
Тема. Комбінування вкладених алгоритмічних структур для розв'язання задач.

Мета: формування поняття вкладених алгоритмічних структур повторення та розгалуження, приклади їх застосування; розвивати світоглядні уявлення про роль інформаційних технологій у сучасному світі, логічне мислення, дослідницькі навички; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

До уроку 




Інтерактивні вправи









основи здоров'я 5 клас

Урок 24. (01.04.2020)
Тема. Безпека в побуті.

Мета: засвоєння знань про можливості зниження ризику проникнення в оселю зловмисників; розглянути ризики побутового травмування вдома, засоби інформаційної безпеки в Інтернеті; розвивати вміння учнів розпізнавати небезпеки, що загрожують йому в оселі.

До уроку

Презентація


Вправи на закріплення

Домашнє завдання: §26 ст. 137-139

Міні-проект на вибір:
«Моя безпечна оселя»
«Пам’ятка про безпечне поводження з ліками»
«Пам’ятка про безпечне поводження з хімічними засобами»
«Пам’ятка про безпечне поводження з електроприладами»

5 клас інформатика

Урок 25.
Тема. Алгоритми з розгалуженням.


Мета:ознайомлення з алгоритмічною структурою розгалуження; формування вміння використовувати алгоритм із розгалуженням для розв’язування завдань; формування вміння розрізняти алгоритмічні структури, використовувати середовище для опису та виконання алгоритмів; сприяти усвідомленню значущості алгоритмів у житті; формувати вміння робити висновки про відповідність результату виконання алгоритму до поставленої задачі;  розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів; виховувати інформаційну культуру, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.

До уроку


1. Опрацюй презентацію

4 клас інформатика

Урок. 24. 

Тема. Сортування та впорядкування об'єктів за деякою ознакою.

Мета: продовжувати формувати вміння виконувати, створювати та записувати алгоритми з розгалуженням та циклами; розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.

До уроку



Презентація




Завдання.


3 клас інформатика

Урок 26. (03.04.2020)
Тема. Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення таблиць.

Мета: формування вмінь орієнтуватись у простій таблиці, доданій у текст;доповнювати таблицю текстом чи зображенням; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;  виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

До уроку.




Презентація




Інтерактивна вправи



28/03/20

9 клас інформатика

Урок 49. Використання онлайн-систем конструювання сайтів.  Практична робота 13. Конструювання сайтів з використанням онлайн-систем.


Мета: засвоєння знань про онлайн-системи для створення власного сайту; формування практичних навичок використання онлайн-систем конструювання та керування сайтами, створення та розміщення на безкоштовному хостингу сайту певної тематики; розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.



До уроку 


Презентація 1. 



Презентація 2. 



Відео


Практичне завдання.


Робота за комп’ютером

1)      Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)      Завдання для виконання: § 30 ст.204.
3)      Вправи для очей.



27/03/20

7 клас інформатика

Урок 23.

Тема. Базові алгоритми для роботи із змінними з використанням алгоритмічної структури повторення.

Мета: формувати вміння складати та виконувати алгоритми із повторенням; розвивати світоглядні уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

До уроку

Презентація 








Scratch онлайн





Інтерактивні вправи
https://learningapps.org/watch?v=pjyivasn519

https://learningapps.org/watch?v=pi9c05rut16


Цікаві задачі.  https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/150 
Підручник: § 3.4. 

26/03/20

Вправи для очей


Релаксація «Вправи для очей» :

«Метелик».Часто-часто поплескайте віями, тобто моргніть.
«Вгору-вниз». Голову тримайте прямо, не закидайте. Дивіться прямо перед собою. Повільно підніміть погляд на стелю, затримайте на пару секунд, потім також повільно опустіть його на підлогу і теж затримайте.
«Маятник». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подивіться вліво, потім повільно переведіть погляд вправо. Голова нерухома, працюйте тільки очима.
«Вісімка». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подумки уявіть собі горизонтальну вісімку (або знак нескінченності) максимального розміру в межах вашого обличчя і плавно опишіть її очима.
«Циферблат».Уявіть перед собою великий циферблат золотого кольору. Виконуйте кругові рухи очними яблуками, залишаючи при цьому голову нерухомою.
«Олівець». Візьміть олівець в праву руку і витягніть її, піднявши олівець на рівні очей.Дивіться на кінчик олівця і повільно відводите руку вправо, потім вліво, проводжаючи пишучий предмет очима, але не рухаючи головою.
«Жмурки». Кілька разів сильно примружтеся, потім просто закрийте очі і посидьте 20-30 секунд.

24/03/20

основи здоров'я 6 клас


Урок 25.(02.04.2020)

Тема: Види небезпечних промислових об'єктів. Підручні засоби захисту.

Мета: розглянути види небезпечних промислових об’єктів; ознайомитись із оснвними групами небезпек на промислових об'єктах; розвивати вміння учнів діяти під час виникнення аварійної ситуації на підприємстві; формування практичних вмінь виготовляти вато-марлеву пов'язку; виховувати дисциплінованість, самовладання, рішучість, відповідальність за власне життя та життя інших людей, уміння дотримувати заходів безпеки.

До уроку:




Презентація

Домашнє завдання: § 29  ст.162-167. (виготовити ватно-марлеву пов'язку)

20/03/20

10 клас інформатика


Урок 25. (20.03.2020)
Тема: Розв'язування задач із різних предметних галузей. Практична робота 5. Обчислення статистичних характеристик засобами MS Excel і Scilab.

Мета:  формування в учнів вмінь  розв’язувати задачі з різних предметних галузей; розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам’ять, фінансову грамотність; формувати вміння  аналізувати, узагальнювати, міркувати; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість; формування математичної, інформаційно-цифрової компетентностей, ініціативності та підприємливості.
Програмне забезпечення: браузер, MS Excel і Scilab.

До уроку





Тестовий контроль.


Перегляд презентації. 

Робота з підручником § 2.4,  ст. 57-64
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм!
Завдання.
Ваша родина планує взяти позику в банку в розмірі 80000 грн на 4 роки. Для погашення боргу може виділяти зі свого бюджету щомісяця 4000 грн. Визначте необхідну для цього відсоткову ставку. Перевірте за даними в Інтернеті, які фінансові установи дають кредит з такою відсотковою ставкою.
Виконане завдання відправляємо на почту для перевірки :)
VІ. Домашнє завдання.
 підручник § 2.4,  ст. 57-64

3 клас інформатика

Урок 25. (20.03.2020)
Тема: Доповнення текстів зображенням.


До уроку








19/03/20

Основи здоров'я 6 клас


Урок 24. (19.03.2020)

Тема: План евакуації з будинку. Захист органів дихання в зоні пожежі. Дії в разі загоряння одягу.

До уроку

Презентація


Інтерактивна вправа



Підручник (І.Д.Бех, Т.В.Воронцова): § 27-28  ст.152-161

8 клас інформатика

Урок 49-50. (20.03.2020)
Тема: Елементи для введення даних: текстове поле, прапорець, випадаючий список.

Мета: формування уявлення про правила створення і налаштування властивостей елементів керування перемикач і прапорець; сформувати вміння програмувати обробку події вмикання перемикача і встановлення прапорця; розвивати логічне мислення та креативність; виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

До уроку 

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет,
підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus, браузер.
Перевірка знань . Тестовий контроль.
.

5 клас інформатика


Урок 24. Практична робота 6. Реалізація лінійних алгоритмів.


Мета: формування вмінь складати лінійні алгоритми для розв’язування поставленої задачі; записувати та запускати на виконання алгоритми в середовищі виконання алгоритмів; розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;  виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.


До уроку


Навчальна презентація.







Студія коду. Курс 2. Лабіринт

Робота за комп’ютером
1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
3)    Практична робота за комп’ютерами.
Виконайте завдання: Лабіринт
4)    Вправи для очей.
Домашнє завдання 
Підручник повторити § 20 ст.107-110, опрацювати § 21 ст.111-116.



6 клас інформатика


Урок 22 (24)Практична робота 10Вкладенні алгоритмічні структури повторення та розгалуження. 
Мета: продовжувати формувати вміння поєднати алгоритмічні структури повторення та розгалуження в одному проекті;  розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;  виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.


До уроку
studio.code.org  

Тестування 

Практична робота 10Вкладенні алгоритмічні структури повторення та розгалуження. 
Робота за комп’ютером
1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
3)    Практична робота за комп’ютерами.
1. Зайти за посиланням на сайт Студія Коду.
2. Вибрати Курс 3.
3. Виконати завдання 2. Лабіринт.
4. Виконати завдання 3. Художник.
4)    Вправи для очей.

Домашнє завдання
Підручник § 3.2. ст.100-107



9 клас

Урок 46. Практична робота. Офісні веб-програми для створення спільних документів. опитування з використанням онлайн форм. 
Мета: оволодіти практичними навичками створення та використання веб-документів колективного користування; розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм.
Хід уроку
І. Організаційний етап
·        привітання
·        перевірка присутніх
·        перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

18/03/20

основи здоров'я 5 клас

Основи здоров'я. 

Урок 23. Тема. Умови і причини виникнення пожеж. Способи гасіння невеликих пожеж.

Мета: закріплення знань про умови виникнення горіння; формування вмінь визначати умови, при яких може статися пожежа; формування вмінь складати алгоритм пожежної безпеки житла; розвивати спостережливість, уважність, вміння зберігати спокій під час небезпечної ситуації; виховувати дисциплінованого учня, який вміє дотримуватись правил протипожежної безпеки. 

Презентація


Інтерактивні вправи




Перевірка знань (до 30-04-2020 22:00)

Основи здоров'я 7 клас

Урок 24. (18.03.2020)

Тема. Держава на захисті прав дитини. Соціальна безпека населеного пункту. Найближче оточення дитини. 

Мета: повторення поняття «соціальне здоров’я», складові соціального здоров’я;  ознайомлення з  структурними одиницями виконавчої влади, що сприяють захисту прав дитини; визначення соціальної безпеки населеного пункту; ознайомлення з  можливими соціальними ризиками для здоров’я підлітка в найближчому оточенні, населеному пункті; сприяти формуванню міжособистісних стосунків; розвивати вміння учнів протидіяти соціальному негативному тиску;виховувати в учнів самостійність у власних діях, незалежність від впливу оточення, наполегливість.

До уроку

Презентація



Практичне завдання.
Розробити інформаційний бюлетень про соціальні служби, медичні заклади; про служби правової допомоги, тощо.

Підручник (І.Д.Бех, Т.В.Воронцова):
§23 ст.150-154,  §24 ст.155-159

4 клас інформактика

Урок 23.
Тема. Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконання у середовищі програмування для дітей.

Мета: продовжувати навчати виконувати, створювати та записувати алгоритми з розгалуженням та циклами; розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратністьу роботі.


До уроку